Ázerbájdžánští kontroloři navštívili NKÚ, absolvovali seminář na téma kontroly příjmů státního rozpočtu

Tisková zpráva – 22. 5. 2018


Nejvyšší kontrolní úřad 21. května navštívili kolegové z Účetní komory Ázerbájdžánu. Ředitel odboru kontroly příjmů státního rozpočtu Javid Bayramov a ředitel odboru analýz Sanay Pashayev se zúčastnili odborného semináře na téma kontroly příjmů státního rozpočtu, který pro ně připravili zástupci Nejvyššího kontrolního úřadu.

Hosté se seznámili s cíli, které si v kontrole příjmů státního rozpočtu NKÚ vytyčil – jde hlavně o to přispět k naplňování příjmů státního rozpočtu a zefektivnit činnosti spojené s výběrem rozpočtových příjmů. Dále zástupci NKÚ seznámili návštěvníky se strukturou auditu zaměřeného na tuto tematiku a uvedli praktické příklady kontrolních zjištění z národních i mezinárodních auditů a následně přijatých nápravných opatření v České republice ale i v mezinárodním prostředí.

Oběma účastníkům představili odborníci z NKÚ také vizi a plány Nejvyššího kontrolního úřadu spojené s jeho blížícím se předsednictvím organizace EUROSAI, která sdružuje na 50 kontrolních institucí z Evropy a některých dalších zemí včetně Ázerbájdžánu. Mluvilo se například o projektu NKÚ nesoucím název BIEP – Benchmarking Information Exchange Project, díky kterému mohou jednotlivé kontrolní instituce srovnávat data z různých zemí a do svých kontrol zahrnovat spolehlivé mezinárodní srovnání z různých oblastí. Řeč byla také o kongresu EUROSAI, který bude NKÚ jakožto předsedající země této organizace pořádat v roce 2020 v Praze.

Odbor komunikace
Nejvyšší kontrolní úřad

tisk stránky

  • Návštěva zástupců Účetní komory ÁzerbájdžánuNávštěva zástupců Účetní komory Ázerbájdžánu
  • Návštěva zástupců Účetní komory ÁzerbájdžánuNávštěva zástupců Účetní komory Ázerbájdžánu
  • Prezident NKÚ Miloslav Kala a ředitel odboru kontroly příjmů státního rozpočtu Javid BayramovPrezident NKÚ Miloslav Kala a ředitel odboru kontroly příjmů státního rozpočtu Javid Bayramov