NKÚ představil poslancům kontrolního výboru projekt svého nového sídla

Tisková zpráva - 21. 3. 2019


Na půdě s NKÚ se dnes uskutečnila odpolední část jednání Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Zástupci NKÚ v čele s prezidentem Miloslavem Kalou představili poslancům projekt nového sídla NKÚ v pražských Holešovicích. Spolu s ním bude v této budově sídlit také parlamentní knihovna a archiv Kanceláře Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Pro stavbu svého nového sídla využívá NKÚ nejmodernějších postupů ve stavebnictví jako je metoda digitálního modelování Building Information Modelling (BIM) nebo světový smluvní standard FIDIC či metoda zadávání Design and Build. Kombinací těchto přístupů je stavba sídla NKÚ v českém prostředí výjimečnou. Nové sídlo úřadu se také stalo jedním z pilotních projektů zavádění metody BIM v ČR. Navíc se NKÚ řídí standardy společensky odpovědného zadávání a celý projekt sídla probíhá v systému programového financování.

Svým přístupem chce být NKÚ inspirací pro ostatní veřejné instituce, aby i jejich stavby probíhaly v souladu se současnými moderními trendy v oblasti stavebnictví. Ty přinášejí kromě nových technologií a postupů i zvýšení efektivity vynaložených veřejných financí.

Odbor komunikace
Nejvyšší kontrolní úřad

tisk stránky

  • Jednání kontrolního výboru na NKÚJednání kontrolního výboru na NKÚ
  • Jednání kontrolního výboru na NKÚJednání kontrolního výboru na NKÚ